• - s. 19

        • Luty

               13 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Radia. Odbyły się pogadanki mające na celu  zapoznanie z historią tej dziedziny medium oraz uświadomienie jej roli i znaczenia w historii XX wieku oraz współczesnej. 

            Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie  zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z nowych technologii informacyjnych. Poznali znają zasady postępowania zgodnie z netykietą, uczyły się rozróżniać niebezpieczeństwa i zagrożenia wynikające z niewłaściwego i długotrwałego korzystania z Internetu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. z nowych technologii.

              Z okazji walentynek  tworzyliśmy kartki stosując różnorodne techniki plastyczne.

          16 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Rozmawialiśmy dużo na temat tych uroczych zwierząt, rozwiązywaliśmy quizy, oglądaliśmy prezentacje. Przede wszystkim chwaliliśmy się zdjęciami swoich ulubieńców. Kilka osób przebrało się za kota, biorąc udział w akcji zorganizowanej przez bibliotekę szkolną.      

             21.02. 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego. Przy tej okazji rozmawialiśmy na temat pochodzenia języków, ich różnorodności oraz zagrożeń.  Dzieciom bardzo podobały się zabawy językowe – łamańce.

                       Pod koniec miesiąca rozmawialiśmy o zwyczajach karnawałowych na świecie. Wykonaliśmy kolorowe maski karnawałowe oraz bawiliśmy się przy muzyce.

           

          Styczeń

                      Styczeń powitaliśmy z pozytywnym nastawieniem, dokonaliśmy postanowień  i  planów noworocznych. W świetlicy panowała ciepła atmosfera, a za oknem pięknie prószył śnieg, zmuszając nas do zastanowienia się nad zimowym losem zwierząt. Oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat prawidłowego karmienia ptaków, uczyliśmy się rozróżniać gatunki zimujące w Polsce. Prowadziliśmy zajęcia proekologiczne, przypominając o zasadach segregacji śmieci oraz o nie zaśmiecaniu lasów. Dzieci chętnie brały udział w pracach plastycznych, malując zwierzęta i pejzaże zimowe.

          Przygotowując się do ferii zimowych, dużo czasu poświęcaliśmy na powtarzanie zasad bezpiecznego spędzenia wolnego czasu na nartach, w domu czy też na zabawach podwórkowych. Przypominaliśmy o zasadach pierwszej pomocy oraz numerach alarmowych. Ćwiczyliśmy wzywanie pogotowia ratunkowego.

          Przez cały styczeń u nas w szkole rozmawialiśmy o bezpiecznym Internecie oraz o tym, by nie hejtować, lecz pomagać.  We współpracy z wolontariatem szkolnym sprzedawaliśmy ciasteczka, a dochód przeznaczyliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowywaliśmy rękodzieło, które licytowaliśmy  na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

           

          Grudzień

           W grudniu ciesząc się z nadchodzących Świąt zajmowaliśmy się głównie tworzeniem ozdób świątecznych. Powstały niepowtarzalne dekoracje  choinkowe, skrzaty oraz wieńce bożonarodzeniowe. W świetlicy unosił się zapach pomarańczy, cynamonu i anyżu. Przyozdobiliśmy naszą salę, a także gazetkę ścienną przed świetlicą.

           11 grudnia odbyła się uroczystość rozdania nagród i dyplomów w konkursie „Barwy jesieni” .   W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy kiermasz, na którym za dobrowolną opłatą można było zakupić piękne ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów.

           21 grudnia uczniowie klas 3 wzięli udział w świątecznym koncercie wokalno-instrumentalnym przygotowanym przez klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami świetlicy i panią Grażyną Skurzak.

           W ostatnim miesiącu roku 2023 nie zapomnieliśmy o grach świetlicowych, zwłaszcza „pikusiu” , bilardzie, zabawach z miękką piłką oraz malowaniu po numerach. Udało nam się ukończyć obraz przedstawiający jesienny pejzaż. Planujemy to „dzieło” przeznaczyć na licytację WOŚP.

          Listopad

           W listopadzie dużo czasu poświęciliśmy na przypomnienie zasad bezpieczeństwa. W związku ze zmianami w zasadach funkcjonowania w świetlicy szkolnej, odbyło się wiele pogadanek.

          Z okazji  Święta Odzyskania Niepodległości wspólnie obejrzeliśmy prezentację na temat drogi do wolności.

           20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W sali  19 odbyły się zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka. Każde dziecko miało okazję wypowiedzieć się na ten temat.  Uświadomiliśmy sobie, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Mówiliśmy również o potrzebie  okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.  

           W ramach kultywowania starych tradycji w ostatnim tygodniu listopada obchodziliśmy katarzynki              i andrzejki.  Wszyscy uczniowie mogli  wylosować wróżbę, która zapowiadała powodzenie i szczęście.

           Podczas pobytu w świetlicy uczniowie pod bacznym okiem wychowawczyń wykonywali prace plastyczne, układali konstrukcje z klocków, grali w bilard i gry planszowe.

          Październik

           W październiku wiele się działo. Uczniowie często brali udział w różnorodnych zajęciach  wg własnych pomysłów lub tematycznych.  Popularnością cieszyło się malowanie  „po numerach”. Codziennie odbywały się zabawy ruchowe,  budowanie konstrukcji z klocków oraz gry stolikowe.

           12 października w ramach akcji „Pola Nadziei” posadziliśmy w ogródku szkolnym cebulki żonkili. Symboliczne sadzenie kwiatów oznacza chęć niesienia nadziei, pomocy chorym i cierpiącym na nowotwory.

           16.10 obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, z tej okazji w sali nr 19, a także na korytarzu podczas przerw, odbywały się pokazy  i ćwiczenia praktyczne. W ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować", który powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka, wychowawczynie świetlicy prowadziły zajęcia we wszystkich salach świetlicowych w klasach.  Dzieci uczyły się sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, sprawdzenia oddechu, ułożenia nieprzytomnego w pozycji bocznej, ćwiczyły oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega łańcuch przeżycia.

           17 października odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Wakacje w obiektywie”. We współpracy z Wolontariatem braliśmy udział w „Dniu Piżamy” solidaryzując się z chorymi, którzy przebywają w oddziałach onkologicznych.

           24 października to Światowy Dzień Origami. Z tej okazji w świetlicy zagłębiliśmy się w technikę tej tradycyjnej sztuki składania papieru. Powstały piękne prace, a uczniowie świetnie się bawili.

           

          Wrzesień 

            We wrześniu w naszej świetlicy poświęcałyśmy czas na przypominaniu o zasadach bezpieczeństwa. Przypominałyśmy dzieciom regulamin świetlicy oraz zasady zachowania         w szkole i w drodze do szkoły. Powstały prace plastyczne, na ogół związane ze znakami drogowymi. Początek roku szkolnego to jak zawsze czas, w którym pracujemy nad integracją grup świetlicowych. Chcemy, aby w naszej sali panowała dobra atmosfera. Dzieci swobodnie opowiadały nam o swoich wakacjach, powstały również prace plastyczne uwieczniające miłe chwile letniego wypoczynku. Przeprowadzałyśmy rozmowy pro ekologiczne, obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzątania Ziemi, uświadamiając dzieciom o szkodliwych konsekwencjach niedbania o naszą planetę.  W naszej świetlicy dzieci wykonywały zakładki do książek dla uczniów klas pierwszych z okazji Pasowania Pierwszaków. Zachęcałyśmy do konkursu fotograficznego organizowanego przez salę nr 19. Na bieżąco odbywały się zajęcia tematycznie zgodne z planem świetlicy.

           

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • => budynek piętrowy tel. (22)741-70-48 tel/fax (22)744-71-05 *** dyrektor szkoły Beata Bieryło ***wicedyrektor Mariusz Kaliszewski wew. 12 ***wicedyrektor Anna Cyran wew. 13 ***sekretariat SP nr 31 wew. 30 ->od 08:00 do 16:00, *** inspektor Danych Osobowych w SP 31: Anna Żebrowska-Kaczyńska tel. 225103620 wew. 233 adres e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl ***pedagog / pok. nauczycielski II piętro wew. 24 ***pok. nauczycielski I piętro wew. 19 *** świetlica sala nr 18 wew. 16 *** świetlica sala nr 19 wew. 17 *** świetlica sala nr 17 wew. 14 ---------------------------------------------------------------------- => budynek parterowy tel (22)811-88-67 wicedyrektor Anna Mocarska-Kilian wew.103 kierownik świetlicy Katarzyna Patakiewicz wew.103 ***sekretariat uczniowski wew.101 od 7.30-16.00 (w dni spotkań z rodzicami 7.30 - 18.00) ***psycholog wew. 102 ***logopeda wew. 104 ***oddział przedszkolny wew. 105 ***pokój nauczycielski klas 0 - I wew. 106 ***pielęgniarka wew.108 (08:00-15:35)
      • 03-044 WARSZAWA UL. KOBIAŁKA 49 Poland
    • Logowanie