• s. 37

        • Luty

          Co ciekawego działo się w klasach 1?!

           

          POWIKŁANIA NEUROLOGICZNE W CHOROBACH SERCA - Z Pamiętnika Lekarza

           

          Na początku miesiąca omawialiśmy temat „Bezpieczni w sieci”. Zapoznaliśmy dzieci z zasadami bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z technologii cyfrowej. Puszczaliśmy dzieciom cykl filmów edukacyjnych pt. „Sieciaki”.

          9 lutego był Międzynarodowy Dzień pizzy. Dzieci poznały historię pizzy oraz ciekawostki z nią związane.

          Kolejnym tematem w tym miesiącu był „Światowy dzień radia”.  Przedstawiliśmy dzieciom historię radia oraz uświadomiliśmy jaki to ważny środek komunikacji.

          Na Dzień Walentynek uczyliśmy dzieci śpiewać piosenkę „Małe serce”. Wykonywaliśmy kartkę walentynkową dla wybranej osoby. Dzieci wręczały serca dla osób, które darzą sympatią.

          W ramach Programu Kreatywnego Umuzykalnienia wprowadzenie muzogramu do baletu „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego. Improwizacja dzieci i aktywność własna do tego utworu. Granie na bum bum rurkach i użycie wstążek do utworu.

          W trakcie tematu „Mój przyjaciel” uczyliśmy dzieci  „Piosenki o przyjaźni”. Robiliśmy z dziećmi prace plastyczną „Przebiśniegi.

          Z Uniwersytetu dzieci omawialiśmy  tematy:

           „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”

          ,, Czy samochody przeszkadzają zwierzętom?”

          ,, Co to znaczy, że rośliny żyją?”

           „Dlaczego wróble nie lubią kosiarek?”.

           

          STYCZEŃ

          Co ciekawego działo się w klasach 1 ?!

          Na początku miesiąca omawialiśmy temat „Życie zwierząt zimą”. Rozwijaliśmy wrażliwość dzieci na los zwierząt. Poznawaliśmy sposoby pomocy zwierzętom w okresie zimowym poprzez filmy edukacyjne, pogadanki.  Wykonaliśmy prace plastyczną techniką wydzieranki „Sikorka, gil”.

          Kolejny temat w miesiącu styczniu to:  „Bezpieczne ferie zimowe”.  Rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Przypomnienie zasad podczas wyjazdów dzieci na zimowiska, półkolonie. Praca plastyczna „Zimowy krajobraz”.

          W ramach Programu Kreatywnego Umuzykalnienia wprowadzenie muzogramu do „Walca”  Johanna Straussa. Improwizacja dzieci i aktywność własna do tego utworu.

          Kolejnym tematem był „Wesoły Karnawał”. Oglądaliśmy film edukacyjny „Karnawał”. Wzbogacaliśmy wiedzę na temat karnawału i jego obchodów w różnych krajach. Praca twórcza „Klaun” i „Maska karnawałowa”.

          Z Projektu ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”  fundacji Uniwersytet Dzieci odbyły się zajęcia na temat:

          „Jak być dobrym przyjacielem”. Rozmawialiśmy  na temat dlaczego warto mieć kogoś bliskiego, uczyliśmy się piosenki:  „O przyjaźni

           „Jak się uczyć koncentracji uwagi?” to kolejne zajęcia  z projektu, na których ćwiczyliśmy różne metody  skupienia.

           

          GRUDZIEŃ

          Co ciekawego działo się w klasach 1?!

           

           Na początku miesiąca omawialiśmy temat „Grudniowe tradycje”. Zapoznaliśmy dzieci z historią świętego Mikołaja. Przedstawiliśmy uczniom tradycje związane z Mikołajkami w różnych regionach Polski i świata. Rozmawialiśmy na temat: „Jak dzieci spędzają czas świąteczny?”. Wykonaliśmy prace plastyczne: „Bałwanek”, „Renifer”, „Aniołek”, „Choinka”.

           Odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne. Rozwijaliśmy zdolności plastyczne u dzieci i kształtowaliśmy poczucie estetyki.

           W grudniu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Moja ulubiona zabawka” dla klas 0-3. Przyniesiona prace były bardzo ciekawe, różnorodne, a w ich wykonanie włożone całe serce.

           W ramach Programu Kreatywnego Umuzykalnienia uczyłyśmy dzieci śpiewać kolędy i pastorałki, takie jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore Gwiazda”, „Skrzypi wóz”, „Wesołych Świąt”, „Magiczny czas”. Dzieci szczególnie uzdolnione muzycznie grały na instrumentach do kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego” oraz do pastorałki „Wesołych Świąt”. Jeden z chłopców grał na nowo poznanym instrumencie „Tuby diatoniczne” do pastorałki „Wesołych Świąt”.

           Przed Świętami odbyły się trzy Koncerty Bożonarodzeniowe. Pierwszy dla Pana Burmistrza i dla przedstawicieli z gminy. Drugi dla kadry pedagogicznej, zaś trzeci dla wszystkich uczniów 0-3. Dzieci włożyły całe serce, przygotowując się do występów, za co serdecznie im dziękujemy.

           

           

          LISTOPAD w klasach 1

           

           Na początku miesiąca mówiliśmy o polskiej tradycji obchodów dnia Wszystkich Świętych w Polsce i na świecie. Wdrażałyśmy dzieci do pielęgnowania tradycji.  

           W kolejnym tygodniu kształtowałyśmy w dzieciach postawy patriotyczne, wdrażałyśmy do poszanowania symboli narodowych. Uczniowie poznali historię odzyskania przez Polskę niepodległości. 

           W trzecim tygodniu listopada mówiliśmy o potrzebie nauki przez całe życie. Rozwijałyśmy zainteresowania dzieci, przekonywałyśmy je, że nauka umożliwia współtworzenie cywilizacji i korzystanie z jej dorobków. 

           17 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Studenta. 

           W następnym tygodniu doskonaliłyśmy umiejętność poprawnego zachowania się w rożnych sytuacjach. Wyrabiałyśmy nawyk okazywania sobie życzliwości na co dzień. 

           21 listopada obchodziliśmy Dzień życzliwości i pozdrowień.  Uczniowie wykonali kartki z miłym przesłaniem, które później lasowali. 

          W ostatnim tygodniu miesiąca zapoznałyśmy dzieci z tradycjami wieczorów andrzejkowych. 

           Od początku listopada uczyłyśmy dzieci kolęd i pastorałek, przygotowując się do świątecznego koncertu wokalno – instrumentalnego. 

           

          Październik w klasach 1

            W pierwszym tygodniu października kształtowaliśmy pozytywne postawy wobec zwierząt, dowiadywaliśmy się ciekawostek na ich temat, rozwijaliśmy zdolności artystyczne. 4 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt.

                      W kolejnym tygodniu mówiliśmy o komunikacji dawniej i dziś, zapoznaliśmy się z zawodem listonosza, kuriera. Poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz jak wartościowo spędzać czas przy komputerze. 9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty, a 12 października Dzień Bezpiecznego Komputera.

            W trzecim tygodniu nabywaliśmy umiejętności niezbędnych przy udzielaniu pierwszej pomocy, przypomnieliśmy numery alarmowe, odbyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne.

          16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.

            W ostatnim tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Poznawaliśmy sztukę składania papieru przy czym rozwijaliśmy zdolności manualne, uczyliśmy się precyzyjności i skupienia. Mówiliśmy o tradycji obchodów dnia Wszystkich Świętych w Polsce i na świecie.

          W ramach realizacji programu Kreatywnego Umuzykalniania  pt. „Kreatywność budzi w nas muzyka” dzieci uczyły się piosenek „Tańczące kasztany”, „Pada deszczyk” i „Cza, cza, cza” i grały na nowym instrumencie.  

           

          WRZESIEŃ w klasach 1

          Wrzesień rozpoczęliśmy od zapoznania się z dziećmi, wspomnień z wakacji, zabaw i gier  integracyjnych. Poznaliśmy prawa i obowiązki uczniów  podczas przebywania w świetlicy i w szkole. 

          Omówiliśmy kodeks pieszego, czyli jak bezpiecznie pokonać drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu.

          W drugim tygodniu kształtowaliśmy w uczniach postawy proekologiczne. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy dbać o nasze środowisko. Uczyliśmy się sortować śmieci, grając w grę „Segreguj na 5”.

          Kolejny tydzień poświęcony był emocjom. Uczyliśmy się poznawania i nazywania własnych oraz cudzych uczuć poprzez rozmowy i zabawy w kalambury. Próbowaliśmy znaleźć sposoby radzenia sobie ze złością.

          Jesień przywitała nas paletą kolorów. Miało to odzwierciedlenie w barwnych pracach naszych dzieci. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie, które obserwowaliśmy podczas pobytu na szkolnym placu zabaw.

           

           

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • => budynek piętrowy tel. (22)741-70-48 tel/fax (22)744-71-05 *** dyrektor szkoły Beata Bieryło ***wicedyrektor Mariusz Kaliszewski wew. 12 ***wicedyrektor Anna Cyran wew. 13 ***sekretariat SP nr 31 wew. 30 ->od 08:00 do 16:00, *** inspektor Danych Osobowych w SP 31: Anna Żebrowska-Kaczyńska tel. 225103620 wew. 233 adres e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl ***pedagog / pok. nauczycielski II piętro wew. 24 ***pok. nauczycielski I piętro wew. 19 *** świetlica sala nr 18 wew. 16 *** świetlica sala nr 19 wew. 17 *** świetlica sala nr 17 wew. 14 ---------------------------------------------------------------------- => budynek parterowy tel (22)811-88-67 wicedyrektor Anna Mocarska-Kilian wew.103 kierownik świetlicy Katarzyna Patakiewicz wew.103 ***sekretariat uczniowski wew.101 od 7.30-16.00 (w dni spotkań z rodzicami 7.30 - 18.00) ***psycholog wew. 102 ***logopeda wew. 104 ***oddział przedszkolny wew. 105 ***pokój nauczycielski klas 0 - I wew. 106 ***pielęgniarka wew.108 (08:00-15:35)
      • 03-044 WARSZAWA UL. KOBIAŁKA 49 Poland
    • Logowanie