• KONKURSY KURATORYJNE

• Szanowni Państwo,

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego do udziału w przedmiotowym konkursie informatycznym Logia. Nasz konkurs polega na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list w języku programowania Python. Dodatkowo w I etapie należy rozwiązać test dotyczący treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej.

Dokładne informacje, w tym regulamin zatwierdzony przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, znajdują na naszej stronie internetowej pod adresem logia.oeiizk.waw.pl

Zapraszamy uczniów na  szkolenia on-line w zakresie algorytmiki i programowania w Pythonie. Można zacząć od samouczka dla początkujących - Pierwsze kroki w Pythonie (otwarty do 31 maja). Kolejnym krokiem może być szkolenie prowadzone przez naszych nauczycieli Grafika żółwia w Pythonie (rozpoczęcie 30 września). Co tydzień ukaże się partia materiałów do przerobienia oraz zadania do rozwiązania. Wymagamy systematyczności, dotrzymywania określonych terminów.

Wreszcie samouczki dla zaawansowanych - Obliczenia i algorytmy oraz W głąb algorytmiki (otwarte do 24 lutego). Tutaj uczeń pracuje w swoim tempie. Ma do dyspozycji materiały i aktywności sprawdzane automatycznie. Wspina się po drabinie zaliczając kolejne stopnie wiedzy.

We wszystkich szkoleniach mogą również brać nauczyciele jako obserwatorzy.

Przygotowaliśmy również Bank zadań. Zapraszamy do wysyłania na sprawdzarkę rozwiązań zadań w języku Python z poprzednich konkursów Logia.

Wanda Jochemczyk

Przewodnicząca Komisji Wojewódzkiej

Przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA

Międzynarodowy konkurs informatyczny Bóbr

Największy bezpłatny Konkurs Informatyczny Bóbr 2021

Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje już 8 listopada. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs Bóbr to świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów – szkół podstawowych i średnich – oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które mogą być następnie wykorzystane jako narzędzie szybszej i skuteczniejszej nauki, ale też przy edukowaniu przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i innych zawodów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie i technologię informacyjną i komunikacyjną. Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesną i realną szansą na rozwój młodych ludzi!

Konkurs Informatyczny Bóbr 2021 objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Organizacja konkursu w szkołach jest bardzo prosta. Całość realizowana jest przy pomocy nowoczesnej platformy edukacyjnej Dzwonek.pl. Szkoły oraz uczniowie muszą jedynie założyć bezpłatne konta, a następnie się zarejestrować. Ważne, aby dokonać rejestracji w wymaganym terminie.

Rejestracja do Konkursu Bóbr 2021 trwa niemal do ostatniej chwili przed rozpoczęciem konkursu - szczegóły na stronie Konkursu

Zobacz więcej i zarejestruj się

Więcej informacji na temat konkursu, szczegółowy harmonogram oraz rejestracja dostępne na stronie  www.bobr.edu.pl. Poniżej znajdują się terminy poszczególnych kategorii Konkursu Bóbr.

Serdecznie prosimy o umieszczenie informacji o konkursie w Państwa kanałach komunikacji. Chcemy zachęcić jak największą liczbę uczniów i szkół do udziału w tej wartościowej i bezpłatnej inicjatywie.

Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy
          Organizatorzy Konkursu Bóbr