• Akcja "Wszystkie kolory świata" rok szkolny 2018/2019

• Szanowni Państwo!!!

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji UNICEF. W tym roku jest to projekt " Wszystkie kolory świata"  - V edycja. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci. Poprzez udział w tym projekcjie będziemy chcieli uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratowac życie dziecka.

W ramach akcji uczniowie będą szyli charytatywnie, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, gdyż symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiora kraj pochodzenia dla wykonanaej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w "akcie urodzenia".

Zachęcamy rodziców, dziadków, opiekunów dzieci w zaangażowanie się w akcję. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstaną małe, niepowtarzalne  dzieła sztuki.

Laleczki zostaną zaprezentowane podczas spotkania wigilijnego "W grudniową noc..."  przygotowanego przez wychowawców świetlicy razem z uczniami SP 31, oraz podczas specjalnego wydarzenia poświęconego akcji UNICEF. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny to 10 zł. W tym dniu odbędzie się także kiermasz świąteczny. Wszystkie środki zebrane z tych akcji zostaną wpłacone na konto UNICEF.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji:)

Wychowacy świetlicy

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

Nasza szkoła po raz kolejny wspiera organizację UNICEF w zbiórce środków na szczepionki i leki przeznaczone dla dzieci z krajów ogarniętych wojną.

W tym roku w ramach akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA w naszej świetlicy odbędzie się aukcja laleczek uszytych przez uczniów i uczennice naszej szkoły przy wsparciu nauczycieli. Dodatkową atrakcją będzie loteria fantowa.

Jeżeli Państwo również chcą pomóc w zbiórce środków na tak szczytny cel. Mogą Państwo to zrobić w trzech formach:

1. Uszyć wraz z dzieckiem laleczkę (szablony dostępne w świetlicy)
          2. Przynieść gadżety na loterię fantową
          3. Wziąć udział w aukcji.