• Akcja "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę" rok szkolny 2017/2018

„Dzieci, dzieciom…. Bo świat to my”

w  ramach akcji UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji UNICEF  „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. W związku z tym zostało podjętych wiele działań, które miały przybliżyć dzieciom temat wojny w Syrii.

Wychowawczynie świetlicy zorganizowały zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci mogły poznać  sytuację panującą  w Syrii, zobaczyć w jak trudnych warunkach żyją ich rówieśnicy oraz poznać  ich ciężki los. Po tych zajęciach uczniowie  z niezwykłą radością i ogromnym zaangażowaniem podjęli  się  pomocy w przygotowywaniu koncertu kolęd i kiermaszu bożonarodzeniowego. Zarówno wychowawcy  jak i uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby na kiermaszu nie zbrakło pięknych ozdób świątecznych. Dekorowali różnymi technikami choinki, bombki, bałwanki, robili kartki świąteczne, stroiki, a nawet tworzyli szale i bransoletki z włóczki.

Zwieńczeniem akcji był koncert kolęd „Dzieci, dzieciom… Bo świat to my”, który odbył się 18.12.2017. Na ten koncert  przybyli liczni goście, między innymi: Pani Dyrektor Bożena Smoczyńska, przedstawiciele Rady Rodziców,  goście z Ukrainy , rodzice ,  dziadkowie i uczniowie naszej szkoły. Dzieci  ze wszystkich klas I-III oraz młodzież klas starszych zaprezentowały piękne kolędy i pastorałki.  Szczególne podziękowania kierujemy także do Pani Anny Piórkowskiej – nauczyciela naszej szkoły, która umiliła nam śpiewem wstępy młodzieży, oraz p. Grażyny Skurzak, która pomogła w przygotowaniu występów i akompaniowała dzieciom podczas koncertu. Wierzymy, że tak pięknie spędzony wieczór wprowadził Państwa w świąteczny nastrój.

Akcja zakończyła się 22.12 czyli tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Po podliczeniu okazało się, że dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać na ten  cel aż  4570 zł.   Uważamy, że to doskonały wynik.

Jako, że do naszych puszek zostało wrzuconych wiele grosików , to te pieniądze zostaną przekazane na inny szczytny cel, w który jest zaangażowany wolontariat szkolny „Góra Grosza”.

Przed Świętami Wielkiej Nocy nasza świetlica  jak zwykle urządziła kiermasz świąteczny. Dzieci sprzedawały własnoroęcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Tym razem udało nam się zebrać 1440 zł

Łączna  zebrana kwota to 6010 zł. Pieniądze zostały przelane ne konto UNICEF dnia 30.03.2018 roku.

Jeszcze raz w imieniu wychowawców świetlicy chciałabym serdecznie podziękować Państwu za okazaną hojność i wielkie serce.

Kierownik świetlicy

Magdalena Wójcik