• SZKOŁA PODSTAWOWA

• W obecnym roku szkolnym  proces edukacyjny dotyczący nauki i pracy w różnych środowiskach

programistycznych uzupełniliśmy o działania związane

z programem "Mistrzowie kodowania", "Koduj z klasą" i "Warszawa programuje".

Programy te stały się częścią działań edukacyjnych związanych ze wzmacnianiem kompetencji cyfrowych

i kreatywności uczniów poprzez sztukę kodowania i programowania.

PLAN DZIAŁANIA ZWIĄZANY Z PRACĄ W ŚRODOWISKACH PROGRAMISTYCZNYCH

I semestr

1. Zwiększenie liczby godzin pracy w środowisku Logo i Scratch w zajęciach lekcyjnych

tj. w zajęciach komputerowych (po zrealizowaniu  treści podstawy programowej).

2.Prowadzenie zajęć w ramach koła informatycznego dla klas III i IV z zakresu kodowania

w środowisku SCRATCH.

3.Prowadzenie zajęć w ramach koła informatycznego dla klas IV -VI, praca w środowisku LOGO i SCRATCH.

4.Prowadzenie zajęć rozwijających - grupa zaawansowana, praca w środowisku Logo i SCRATCH.

5.Udział wybranych uczniów w kursie on-line (platforma MOODLE), kurs nauka programowania

w środowisku LOGO pt. "Grafika żółwiem".- listopad, grudzień , styczeń.

6.Udział w konkursie kuratoryjnym miniLogia,  etap szkolny- październik

7. Udziała w II etapie konkursu miniLogia (II etap rejonowy)- styczeń.

II semestr

1. Prowadzenie zajęć (we współpracy z nauczycielem przedmiotu) kodowania w środowisku SCRATCH

w ramach zajęć komputerowych dla klas I-III SP.

- zapoznanie ze środowiskiem SCRATCH

- układanie prostych skryptów

-zapoznanie nauczycieli prowadzących zajęcia z pracą w programie (środowisku) SCRETCH.

2.Udział w III etapie konkursu informatycznego miniLogia (wojewódzki).

3.Udział indywidualny w konkursie wiedzy informatycznej "TikTak".