• Archiwum

• SPRAWOZDANIE Z PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 31

W PIERWSZYM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Praca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 31w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 skupiła się na:

1. Opracowaniu planu pracy Samorządu Uczniowskiego.
          2. Stałego prowadzenia tablicy informacyjnej SU.
          3. Wręczeniu kwiatów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
          4. Współpracy przy tworzeniu i kolportaż gazetki szkolnej „Wiadomości 31”.
          5. Udział w akcji „Marzycielska Poczta”.
          6. Organizacja obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka”.
          8. Wykonanie i wręczenie kartek bożonarodzeniowych dla dyrekcji i nauczycieli.
          9. Wspieranie szkolnego wolontariatu.
          10. Udział w organizacji i obchodach „Święta Niepodległości” i „Dnia Patrona”.
          11. Współpraca z radą rodziców.

Wnioski do pracy w drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016:

1. Lepsza prezentacja prac Samorządu Uczniowskiego, szczególnie na gazetce ściennej i zakładce Samorządu na stronie internetowej szkoły.
          2. Kontynuowanie akcji „Marzycielska Poczta”.
          3. Organizacja działań w ramach programu Clean Up the World 2015.
          4. Wspieranie szkolnego wolontariatu.
          5. Motywowaniu uczniów do dalszej systematycznej pracy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Robert Kulka

SPRAWOZDANIE

Dnia 04.03.2016r. w Szkole Podstawowej nr 31 w klasach 4-6 odbył się Dzień Języka Ojczystego,

w którym uczestniczył samorząd uczniowski.

Każda z klas miała sporządzić swoją ulubioną listę lektur oraz hasło i zapisać je na własno ręcznie zrobionym plakacie.

Podczas długiej przerwy o godzinie 12.30 przedstawiciele z wszystkich klas zebrali się przy wejściu do szkoły

i stojąc przy stołach przebrani za swoje ulubione postacie z książek prezentowali ulubione książki w ich klasach.

Została również zorganizowana loteria, którą poprowadziły przedstawicielki samorządu.

Polegała ona na tym, że uczniowie podchodzili, losowali karteczkę, odczytywali numerek po czym odpowiadali na pytanie z karteczki dotyczące gramatyki z języka polskiego,

a dziewczynki z samorządu, które tam stały sprawdzały odpowiedź.

Jeśli odpowiedź była poprawna uczeń otrzymywał karteczkę, którą mógł później wymienić na plusa u swojej polonistki.

Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z takiej formy zabawy językiem ojczystym

i z chęcią brali udział w wszelkich konkursach i loteriach tego dnia.