• INFORMACJE

• Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie posiada bogatą bazę dydaktyczno-socjalną:

- 35 sal lekcyjnych;

- 4 sale świetlicowe;

- bibliotekę z czytelnią;

- 2 sale gimnastyczne z zapleczem sportowym;

- salę do zajęć ruchowych;

- stołówkę;

- gabinety: pedagoga, psychologa, terapeuty pedagogicznego, socjoterapeuty, logopedy, pielęgniarki;

- pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną;

- boisko do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykową;

- zadaszenie boiska – halę pneumatyczną;

- bieżnię tartanową;

- plac zabaw dla dzieci.

Obecnie w szkole uczy się w systemie dwuzmianowym blisko 1000 dzieci, w 39 oddziałach szkolnych oraz 2 oddziałach przedszkolnych.

Naszą misją jest budowanie twórczej, przyjaznej szkoły równych szans, w której nauczyciel idzie obok ucznia - pozwala mu badać, odkrywać, tworzyć, pytać i wyjaśniać.

Jesteśmy placówką wyróżniającą się wieloma sukcesami. Nasi uczniowie biorą udział
          w licznych konkursach przedmiotowych, interdyscyplinarnych oraz sportowych na wszystkich szczeblach.

Duży nacisk kładziemy na naukę języków obcych - angielskiego, niemieckiego                                   i hiszpańskiego. Corocznie, począwszy od klasy VII, tworzymy oddziały dwujęzyczne                  z rozszerzonym językiem angielskim. W roku szkolnym 2024/2025 dwujęzycznie prowadzone będą lekcje biologii, historii powszechnej i informatyki.

Uczniowie klas czwartych (dziewczęta i chłopcy), uzdolnieni sportowo, mogą rozwijać swoje umiejętności i talenty w klasie sportowej.

Klasa sportowa realizuje ukierunkowany program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo) równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwym dla klasy IV szkoły podstawowej. Klasę podzielono na 2 profile: piłka nożna i piłka siatkowa.

Nasi sportowcy wyróżniają się talentem i umiejętnościami w dzielnicy, Warszawie
          i kraju. Zajmują punktowane miejsca w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Co roku stajemy na podium w rywalizacji sportowej białołęckich szkół.

W roku szkolnym 2022/2023 nasi piłkarze zdobyli 1 miejsce w finale wojewódzkim
          i 13 miejsce w finale ogólnopolskim XXIII edycji Pucharu Tymbarku.

Szkoła realizuje różne projekty. Ważnym obszarem naszej działalności jest ekologia. Od 3 lat bierzemy udział w Międzynarodowym Programie Ekologicznym - Eco-Schools, w ramach którego edukujemy i mobilizujemy do działań proekologicznych. Od 2 lat nasza szkoła posiada Certyfikat Zielonej Flagi.

Dzięki uczestnictwu w projektach unijnych sukcesywnie doposażamy szkołę w nowoczesny sprzęt technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach Laboratoriów Przyszłości utworzyliśmy wielofunkcyjną pracownię informatyczną do programowania, kodowania  i robotyki.

Współpracujemy ze szkołami partnerskimi w różnych częściach Europy.
          W II semestrze roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęliśmy realizację projektu Europejskie inspiracje w nauczaniu - EKOLOGICZNYM działaniu i TECHNOLOGICZNYM zastosowaniu, w ramach programu Erasmus.

Szkoła oferuje różne formy zajęć pozalekcyjnych pozwalających na pogłębianie wiedzy, rozwój zainteresowań i talentów: koła przedmiotowe, koła zainteresowań, innowacje pedagogiczne.

W ramach projektu Fundacji Multisport w klasach 1-3 prowadzone są zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Kreatywny zespół nauczycieli świetlicy organizuje liczne różnorodne zajęcia, akcje i imprezy.

Szkolny wolontariat działa aktywnie na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, organizując kiermasze świąteczne, pikniki ze zbiórką funduszy dla potrzebujących uczniów, wizyty w białołęckich domach opieki i pomocy społecznej. Włącza się w miejskie
          i ogólnopolskie zbiórki i akcje charytatywne. Dzięki działalności wolontariatu został zakupiony  do szkoły defibrylator udostępniony lokalnej społeczności.

W nadchodzącym roku szkolnym 2024/2025 planujemy utworzyć dwa oddziały przedszkolne oraz cztery klasy pierwsze. Każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny rozwój
          oraz wspieramy go w odkrywaniu własnych talentów i zdolności. Staramy się kształtować społeczną i emocjonalną dojrzałości naszych wychowanków. Swoją bogatą ofertę edukacyjną dopasowujemy do indywidualnych predyspozycji każdego dziecka, pozwalając mu poszerzać swoje umiejętności i zdolności.

Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz odnoszenia szkolnych sukcesów. Podstawę programową wychowania przedszkolnego realizujemy w oparciu o atrakcyjnie opracowane pakiety wydawnicze. Uczestniczymy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Oddziałom przedszkolnym zapewniamy zajęcia w specjalnie przystosowanych do wieku salach, wyposażonych w interaktywne pomoce dydaktyczne, zajęcia na placu zabaw, wsparcie specjalistów – psychologa, pedagoga, socjoterapeuty, logopedy oraz oddzielne wejście zabezpieczone systemem kontroli dostępu do budynku.

W roku szkolnym 2024/2025 odziały przedszkolne będą pracowały w godzinach 7.30 - 17.30.