• Historia Unicef

• 1943 – Powstała UNRRA – organizacja, która 3 lata później przekształciła się w UNICEF
          • 1946 – z inicjatywy Polaka, Ludwika Rajchmana, ONZ powołał do życia UNICEF – Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci. Pierwsze transporty pomocy humanitarnej trafiły do Polski.
          • 1949 – UNICEF rozpoczął wielkie akcje szczepień przeciwko najgroźniejszym chorobom wieku dziecięcego. Obecnie dostarczamy niemal połowa dzieci na świecie otrzymuje szczepienia dzięki UNICEF.
          • 1949 – wysłana została pierwsza kartka UNICEF. Historia kartek charytatywnych zaczyna się od siedmioletniej Czeszki Jitki Samkovej, która wysłała do UNICEF swój rysunek. W ten sposób chciała podziękować za pomoc, jaką jej miejscowość otrzymała od UNICEF tuż po II wojnie światowej.
          • 1953 – UNICEF został stałą agendą ONZ i rozszerzył swoją działalność na wszystkie kontynenty, niosąc pomoc wszędzie tam, gdzie bieda, konflikty zbrojne i klęski żywiołowe odbierają najmłodszym dzieciństwo.
          • 1954 – Amerykański aktor komediowy Danny Kaye został pierwszym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Dziś do grona Ambasadorów należą tak znane osobistości, jak Sir Roger Moore, Orlando Bloom czy David Beckham.
          • 1962 – UNICEF założył biuro w Polsce. Byliśmy pierwszym Komitetem Narodowym we wschodniej części Europy
          • 1965 – Za swoje działania w 1965 roku UNICEF został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla.
          • 1989 – Uchwalono Konwencję o prawach dziecka. Nigdy aż tyle krajów i aż tak szybko nie podpisało żadnej innej umowy międzynarodowej.
          • 1990 – W Nowym Jorku odbył się pierwszy Światowy Szczyt w Sprawach Dzieci, na którym przywódcy 71 państw ustalili dziesięcioletni plan działań zmierzający do poprawy losu najmłodszych na całym świecie.
          • 2002 – Zmieniła się rola UNICEF w Polsce. Od tego roku organizacja skupia się na projektach prowadzonych w krajach rozwijających się.
          • 2005 – UNICEF rozpoczął kampanię „Razem dla dzieci, razem przeciw AIDS”, której celem jest zapobieganie nowym zarażeniom wirusem HIV oraz pomoc i ochrona dzieci, które na co dzień zmagają się z AIDS.
          • 2008 – UNICEF Polska przeprowadził kampanię „Na ratunek dzieciom w Kongo”. Polacy przekazali blisko 4 mln zł na rzecz programów ratujących zdrowie i życie najmłodszych mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga.

• 2008 – UNICEF Polska otrzymał status organizacji pożytku publicznego
          • 2010 – UNICEF Polska włączył się w globalną akcję niesienia pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti
          • 2011 – Największa od kilkudziesięciu lat klęska głodu nawiedziła Róg Afryki. Polacy przekazali ponad 2 mln złoty na walkę z głodem na półwyspie Somalijskim.
          • 2014 – Robert Lewandowski został Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.
          • 2015 – Potężne trzęsienie ziemi w Nepalu. Prawie 9000 osób straciło życie, a ponad 22 000 zostało rannych. Skutki trzęsienia ziemi dotknęły ponad 1,1 mln dzieci. UNICEF Polska angażując Ambasadorów Dobrej Woli oraz znanych sportowców, dostarczył pomocy ofiarom katastrofy.
          • 2016 – 70-lecie działalności UNICEF. Z okazji Jubileuszu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Radia w Katowicach (NOSPR) odbył się koncert.
          • 2016 – Uruchomienie serwisu dzieciwpolsce.pl, zbierającego wszystkie dane dotyczące sytuacji dzieci w naszym kraju.
          • 2017 – UNICEF Polska wraz z Robertem Korzeniowskim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF wyjechali na misję do ogarniętej wojną Syrii. Wizyta w Aleppo związana była z kampanią prowadzoną na rzecz ofiar konfliktu.