• Działania dotyczasowe

• Zespół Szkół nr 43 zgłosił chęć uczestnictwa w Programie w 2007 roku.

Zespół przeprowadził ankietę wstępną wśród rodziców i uczniów nt. własnych zachowań

prozdrowotnych oraz czynników w szkole sprzyjających zdrowiu i szkodzących mu.

Następnie wybrano  i rozpoczęto realizację 2 priorytetowych problemów do rozwiązania:

- małej aktywności fizycznej uczniów i rodziców,

- złych nawyków żywieniowych dużej grupy uczniów.

W II semestrze roku szkolnego 2010/2011 zaprezentowaliśmy na forum publicznym nasze

działania (podczas zebrania z rodzicami oraz Pikniku Rodzinnego).

W ankiecie końcowej większość  każdej z grup tworzących społeczność szkolną

(uczniów, rodziców i nauczycieli) podtrzymała wolę przystąpienia do sieci Sz PZ.

W czerwcu 2011 r. złożyliśmy dokumentację naszych działań w Kuratorium Oświaty

w Warszawie i decyzją z dnia 14 lipca 2011r.  Zespół Szkół nr 43 w Warszawie został

przyjęty do Mazowieckiej Sieci Szkól Promujących Zdrowie.

Nasze działania do tej pory obejmowały m. in

• współpracę ze służbą zdrowia (rozszerzenie pracy pielęgniarki szkolnej do 5 dni w tygodniu,realizacja programów promocji zdrowia, badan profilaktycznych, spotkań z lekarzami i położnymi)

• zajęcia z ratownictwa dla uczniów SP i Gimnazjum

• promocję zdrowego odżywiania się (udział w programach "Szklanka mleka" i "Owoce i warzywa"; obchody Dni Dobrego Jedzenia, zajęcia praktyczne i teoretyczne podczas lekcji i pobytu na świetlicy szkolnej)

Pod koniec roku szkolnego 2013/2014 dokonaliśmy ewaluacji dotyczasowych działań, której wyniki zostały zaprezentowane podczas Pikniku Rodzinnego.

Prezentacja_2014.ppt

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła promująca zdrowie logo