• ZASADY FUNKCJONOWANIA

Zasady funkcjonowania

1. W szkole mogą być tworzone oddziały przedszkolne realizujące program wychowania przedszkolnego zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
          2. Liczba dzieci w oddziale przedszkolnym nie może przekraczać 25.
          3. Cykl kształcenia w Szkole Podstawowej trwa 8 lat i obejmuje dwa etapy:
          1. I etap kształcenia- edukacja wczesnoszkolna realizowana na etapie klas I-III
          2. II etap kształcenia- edukacja podstawowa realizowana na poziomie klas IV-VIII
          1. Podstawowa jednostką organizacyjną szkoły jest oddział.
          2. Oddział kl. IV-VIII można dzielić na grupy na zajęciach z języków obcych, informatyki oraz na zajęciach wychowania fizycznego.
          3.  Podział na grupy w kl. IV-VIII jest obowiązkowy na zajęciach z języków obcych i informatyki w oddziałach liczących powyżej 24 uczniów oraz podczas zajęć wychowania fizycznego w oddziałach liczących powyżej 26 uczniów. W przypadku oddziałów liczących odpowiednio mniej niż 24 uczniów lub mniej niż 27 uczniów, podziału na grupy na zajęciach, o których mowa w ust. 2, można dokonać za zgodą organu prowadzącego szkołę.
          4. Zajęcia z wychowania fizycznego w klasach IV-VIII prowadzone są w grupach liczących od 12 do 26 uczniów bez konieczności podziału na płeć.
          5. Do oddziałów ogólnodostępnych przyjmowane są dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły. W miarę wolnych miejsc przyjmowane  są dzieci spoza obwodu szkoły.
          6. Terminy rozpoczynania i zakończenia roku szkolnego, przerw i ferii określają przepisy w sprawie organizacji roku szkolnego.
          7. Szkoła pracuje w systemie dwusemestralnym. Semestr pierwszy kończy się radą klasyfikacyjną w tygodniu poprzedzającym 21 stycznia (lub w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe, jeśli wypadają przed 21 stycznia), a semestr drugi radą klasyfikacyjną w tygodniu poprzedzającym zakończenie roku szkolnego. Daty rad klasyfikacyjnych ustala się na początku roku szkolnego.
          8. Oddziały przedszkolne zorganizowane w szkole pracują w trybie placówki nieferyjnej.
          9. Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (prawnych opiekunów) lub organizację dojazdów do szkoły, szkoła organizuje świetlicę.  Świetlica działa od 6.30 do 18.30.

13.W świetlicy prowadzone są zajęcia w grupach wychowawczych. Liczba uczniów w grupie nie powinna przekraczać 25.

14.Kwalifikowanie uczniów do świetlicy następuje na pisemny wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dzieci.

15.W świetlicy organizuje się opiekę nad przyjętymi uczniami, zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci oraz udziela się pomocy

uczniom przy odrabianiu lekcji.

16.W szkole działa biblioteka szkolna, która służy zaspakajaniu potrzeb i zainteresowań uczniów, , realizacji zadań edukacyjnych szkoły,

w tym   doskonaleniu pracy nauczycieli, szerzeniu wiedzy naukowej wśród uczniów oraz popularyzowaniu wiedzy

pedagogiczno-  psychologicznej wśród rodziców uczniów.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 31

Obwód Szkoły Podstawowej nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Kobiałka 49 na podstawie UCHWAŁY NR XCIII/3075/2024 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY Z 11 stycznia 2024r.

W skład obwodu wchodzą następujące ulice lub ich części:

ul. Aroniowa

ul. Bobrowa

ul. Cudna

ul. Cytrusowa

ul. Długi Kąt

ul. Długorzeczna

ul. Flisaków

ul. Frachtowa

ul. Kobiałka

ul. J. Kukuczki (nry nieparzyste od początku do 37; nry parzyste od początku 2 Numer wersji: 37; Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2024 15:19 do 28D);

ul. Leśny Potok

ul. Małej Żabki (nry nieparzyste)

ul. Międzyrzecze

ul. Mochtyńska (nry nieparzyste od 53 do końca; nry parzyste od 72 do końca);

ul. Olesin (nry nieparzyste od 75 do końca; nry parzyste od 80 do końca);

ul. Ostoja

ul. Płochocińska (nry od 125 do końca)

ul. Polnego Wiatru

ul. Rajgrasowa

ul. Ruskowy Bród (nry nieparzyste od 65 do końca; nry parzyste od 70 do końca)

ul. Sielska

ul. Stuletnia (nry parzyste)

ul. Szamocin (nry nieparzyste od 19 do końca; nry parzyste od 28 do końca);

ul. Traszki

ul. Tymotki

ul. Wilkowiecka (nry nieparzyste od 25 do końca)

ul. Wspaniała

ul. Zamożna

ul. Złotej Rybki

ul. Złotokwiatu

ul. Żeglugi Wiślanej

Granice obwodu przebiegają: od punktu przecięcia rowu melioracyjnego (pomiędzy ul. Konturową 16b, a ul. Kukuczki 28A) z granicą dzielnicy Białołęka, wzdłuż granicy dzielnicy Białołęka do przecięcia się z linią prostą będącą przedłużeniem Nowego Kanału pomiędzy budynkami przy ul. Olesin nr 76 i 80, wzdłuż Nowego Kanału (pomiędzy ul. Calineczki i Sielską) do przedłużenia osi ul. Małej Żabki, wzdłuż przedłużenia osi ul. Małej Żabki, wzdłuż ul. Małej Żabki do przecięcia przedłużenia z rzeką Długą, pomiędzy budynkami Mochtyńska 51 i 53, wzdłuż rzeki Długiej do przecięcia z przedłużeniem osi ul. Fajnej, wzdłuż linii prostej do przecięcia z osią ul. Płochocińskiej między budynkami Płochocińska 124 a 126, wzdłuż osi ul. Płochocińskiej do przecięcia z osią ul. Wilkowieckiej, wzdłuż osi ul. Wilkowieckiej do przecięcia z osią ul. Stuletniej, wzdłuż osi ul. Stuletniej do przecięcia z osią ul. Szamocin, wzdłuż osi ul. Szamocin do przecięcia z osią ul. Konturowej, wzdłuż osi ul. Konturowej do przecięcia z osią ul. Kukuczki, wzdłuż osi ul. Kukuczki do przecięcia z rowem melioracyjnym, wzdłuż rowu melioracyjnego do przecięcia z granicą dzielnicy Białołęka.