• Wiadomości

Sprawozdanie z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny – Dnia Bociana

W środę 21 marca 2018 roku w naszej szkole uroczyście przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny.   Klasy IV-VI na piątej , a klasy VII i oddziały gimnazjalne na szóstej lekcyjnej, wysłuchały koncertu pod tytułem „Pożegnanie zimy, powitanie wiosny”.  Prowadzący koncert uczniowie Julia Szewczyk i Kacper Czarniak przywitali panią dyrektor Bożenę Smoczyńską, wicedyrektorów, radę pedagogiczną i wszystkich uczniów.

Na program koncertu opracowanego przez nauczyciela muzyki pana Marka Gogola składały się:

a.            dwa utwory zimowe na chór,

b.            po jednym utworze wiosennym na: wiolonczelę, gitarę elektryczną, gitarę klasyczną;

c.            dwa utwory wiosenne na fortepian;

d.            jeden utwór wiosenny na śpiew solo z podkładem z pendriva;

e.            dwa utwory wiosenne na chór.

Pierwszy utwór „Po co jest zima” wykonał chór naszej szkoły.

Kolejną kompozycją „Zima, zima, śnieg pożegnaliśmy zimę. Następnie Maja Frątczak zagrała na wiolonczeli pierwszą część Sonaty G-dur Beethovena. Wreszcie pojawiło się ostre brzmienie gitarowe w wykonania Maksa Wielińskiego.

W romantyczno-wiosenny nastrój wprowadziła nas Natalia Kopestyńska wykonując na gitarze klasycznej kompozycję „Romance de amor”. Maria Bieniek zauroczyła nas fortepianową serenadą Mozarta a Olga Jabłońska pięknie zagrała Mazurka F-dur Chopina.

Dominika Marzec wykonując piosenkę Natalii Nykiel zabrała nas „Pół kroku stąd”.

Rozluźnieni piosenką turystyczną „Bieszczady” w wykonaniu szkolnego chóru, zakończyliśmy koncert utworem „Wiosna, wiosenka.

Natomiast Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs: „Na powitanie wiosny przebieramy się za ulubioną postać z lektur szkolnych”– W tym roku dzieci przebierały się za ulubioną postać z książki.  Najlepiej przebranymi klasami okazały się IVb, Va i IVe  a także klasy VIIa i IIIb (gimnazjum).

Jury pod przewodnictwem opiekuna Samorządu Uczniowskiego pana Roberta Kulki najbardziej spodobały się Zuzanna Wierczewska – Pippi Pończoszanka, Daria Łapińska jako królowa śniegu, Aleksander Porębski w stroju Sancho Panczy, Maja Szczepanowska jako warszawska syrenka, Grzegorz Swęd –Gandalf i Paulina Buszko jako Zofia z Dziadów A. Mickiewicza.

Opracował: Robert Kulka

smiley