• INFORMACJE

„Człowiek jest wielkim nie przez, to co posiada,

lecz przez to kim jest, nie przez to co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

JAN PAWEŁ II

Wolontariat to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu

czy bycie użytecznym – wolontariat to przede wszystkim

wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi, to podjęcie odpowiedzialności

za drugiego człowieka, to wspaniałe doświadczenie obdarowywania

i szerzenia idei wolontariatu.

Wolontariat szkolny skupia młodzież, która otwarta jest na pomoc drugiemu człowiekowi. Członkowie wolontariatu kierują się empatią, otwartością i poświęcają swój wolny czas innym.

CELE WOLONTARIATU:

1. Pomoc potrzebującym.
          2. Rozwijanie empatii.
          3. Kształtowanie postawy prospołecznej.
          4. Alternatywna forma spędzania wolnego czasu.

KTO MOŻE BYĆ WOLONTARIUSZEM?

Do Wolontariatu może należeć każdy uczeń.

Warunkiem jest  uczestnictwo w cotygodniowych  spotkaniach organizacyjnych oraz aktywny udział w akcjach charytatywnych.

KOORDYNATOR WOLONTARIATU:

2021/2022 -  p. Mariam Zazyan - Jaworska, p. Izabela Długosz, p. Joanna Psiuk, p. Aleksandra Smolińska - Imbir, p. Marta Dudek, p. Agnieszka Sarosiek, p. Patrycja Sabak - Gonzalez, p. Janusz Klimek

2019/2021 -  p. Mariam Zazyan - Jaworska, p. Aleksandra Smolińska - Imbir, p. Izabela Długosz, p. Agnieszka Murach, p. Dorota Knych

2017/2019 -  p. Izabela Długosz, p. Agnieszka Murach,  p. Dorota Knych, p. Mariam Zazyan - Jaworska, p. Aleksandra Smolińska - Imbir

2017 - połączenie Wolontariatów i utworzenie Szkolnego Wolontariatu

2014- 2017 –p. Mariam Zazyan-Jaworska (Wolontariat Gimnazjalny), p. Izabela Długosz (Mały Wolontariat)

2013-2014 -p. Izabela Długosz (Mały Wolontariat), p. Irena Kałun, p. Mariam Zazyan-Jaworska, p. Aleksandra Smolińska- Imbir (Wolontariat Gimnazjalny)

2012 -podział Wolontariatu na:

Mały Wolontariat (utworzony przez p. Izabelę Długosz)

Wolontariat Gimnazjalny (utworzony przez p. Irena Kałun, p. Mariam Zazyan-Jaworska, p. Aleksandra Smolińska- Imbir)

2002-2013 – p. Irena Kałun (Szkolny Klub Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas)