• WYDARZENIA

        •  ROK SZKOLNY 2021/2022




          Konkurs plastyczny „Wiosenny kapelusz”

          Dnia 18.05.2022 r. w oddziałach przedszkolnych rozstrzygnięty został konkurs plastyczny: „Wiosenny kapelusz” zorganizowany przez wychowawczynie klas 0.

          Głównymi celami konkursu było:

          • inspirowanie wiosenną tematyką
          • uwrażliwienie dzieci na piękno pory roku jaką jest wiosna
          • rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci
          • stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych
          • umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągnięcia sukcesu
          • poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych
          • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

           

          Konkurs był adresowany do wszystkich dzieci z klas 0, które chciały w formie plastycznej zaprezentować wiosenny kapelusz. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

          Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

          I MIEJSCE: Liliana Dz. kl. 0b

          II MIEJSCE: Oskar G. kl. 0a

          III MIEJSCE: Wiktoria K. kl. 0b

           

          WYRÓŻNIENIA:

          Róża K. kl. 0a

          Julia M. kl. 0a

          Klaudia L. kl. 0a

          Aleksandra A. kl. 0a

          Weronika B. kl. 0b

          Bianka L. kl. 0b

           

          Laureaci konkursu oraz wyróżnione dzieci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.



          Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

           

          Na początku marca oddziały przedszkolne odwiedziła pani Hanna Niewiadomska- pisarka, autorka wierszy dla dzieci.

          Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

          Od wielu lat Hanna Niewiadomska organizuje wśród dzieci szkolnych i przedszkolnych spotkania pt. „Zabawy z poezją”, które mają promować czytelnictwo, zachęcać dzieci do sięgania po książkę oraz do pierwszych własnych prób literackich.

          Hanna Niewiadomska pisze poezję dla najmłodszych od kilkunastu lat. Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Wydała cztery pięknie ilustrowane książki pod wspólnym tytułem "Bajczytanki Pani Hanki". Jej wiersze zostały wydrukowane w dwóch zbiorach wydanych przez wydawnictwo Eurograf - "Wielkiej księdze wierszy" i "Najpiękniejszych wierszach dla dzieci". Utwory te znalazły się w kanonie poezji dziecięcej obok najwybitniejszych poetów polskich. W jej twórczości można znaleźć również teksty piosenek oraz sztukę teatralną. 

          Na początku spotkania, pisarka opowiedziała dzieciom o tym, jak zaczęła tworzyć poezję dla najmłodszych i skąd wzięła się w niej taka pasja. Wymieniła charakterystyczne cechy książki z wierszami oraz przekazała dzieciom jakie wartości płyną z czytania.

          „Mole książkowe”, „Ośmiornica”, „Zebra”, „Felek kartofelek”, „Zaraz”, „Zakochane parasole”- to niektóre z wierszy, które pisarka przeczytała dzieciom w trakcie spotkania.

          Było również trochę gimnastyki z wierszem „Bałwanek” oraz wspólne pisanie wiersza.
           

          Świat wierszy Hanny Niewiadomskiej jest radosny, wesoły, żartobliwy i sympatyczny. Najzwyczajniejsze przedmioty i zdarzenia dnia codziennego są współbohaterami zabaw i zaskakujących wydarzeń. Wszystkie wiersze pani Hanki łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięci, dzięki cechującej je ogromnej dozie humoru, płynnej rytmice i bądź to doborze nieszablonowych tematów, bądź zaskakującym podejściu do nich.

          Dziękujemy za spotkanie.


          Ferie w zerówkach- Ferie z Zieloną

          Tegoroczne ferie zimowe w oddziałach przedszkolnych minęły na zabawie, wspólnie spędzonym czasie, pracach plastycznych oraz na ścisłej współpracy z biblioteką publiczną „Zielona”.

          Każdego dnia wykonywaliśmy zadania, które dostarczały nam wiele zabawy i radości. Tematem przewodnim naszych działań były pszczoły, a to dlatego, że w Zielonej bibliotece ruszyła wspaniała wystawa poświęcona książce „Pszczoły” Piotra Sochy.

          Dzięki pszczelim zadaniom dowiedzieliśmy się o życiu, zwyczajach i roli pszczół.

           

          Wykonywaliśmy różne ciekawe prace plastyczne. Naszym największym osiągnięciem jest zdobycie III miejsca w konkursie plastycznym na domek dla pszczół- ul.

                                                                             

          Dowiedzieliśmy się, że pszczoły są bardzo pożyteczne. Rozmawialiśmy o hierarchii i zadaniach jakie pszczoły mają do wykonania w ulu.

          Rysowaliśmy kim pszczoły mogą być z zawodu- policjantem, bibliotekarzem, nauczycielem, strażakiem.

                                                                

          Tworzyliśmy plaster miodu, który służy pszczołom do przechowywania miodu i pyłku kwiatowego oraz do wychowywania młodych pszczółek

                                                                                    

          Ukwiecaliśmy łąkę dla pszczół, aby miały gdzie zbierać nektar

                                                                                 

          Pisaliśmy opowiadanie i robiliśmy maski karnawałowe

                                                                      

          oraz zamieniliśmy się w pszczoły, które poprzez taniec porozumiewają się między sobą

                                              

          Bardzo dziękujemy Zielonej bibliotece za wirtualne ferie, za pszczele zadania i za ogrom wiedzy o tych pożytecznych owadach.

           


          NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W ROKU 2021

          Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 31 otrzymały finansowe wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          Jest to wieloletni program, którego rolą jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa.

          Czytanie i kontakt z kulturą literacką są niezbędne w harmonijnym rozwoju dzieci we wszystkich sferach: społecznej, emocjonalnej, moralnej i komunikacyjnej.

          Dzięki finansowemu wsparciu będziemy mogli wzmocnić kompetencje czytelnicze wśród naszych najmłodszych uczniów poprzez zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.


           

          Wakacje już się skończyły , a uświadomił nam to pierwszy dzwonek, który usłyszeliśmy dziś w szkole.

          Punktualnie o godz. 13.30, 1 września 2021r  zabrzmiał pierwszy dzwonek, który zainaugurował rozpoczęcie nowego roku 2021/2022.
          Wszystkich zebranych gości, nauczycieli, dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziców uroczyście przywitała Pani Dyrektor Beata Bieryło.

          Następnie uczniowie z wychowawczyniami oddziałów przedszkolnych zaprosili wszystkich zebranych na krótką część artystyczną. Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki żegnające wakacje, witające nowych kolegów i koleżanki Po skończonej akademii zerówkowicze z wychowawczyniami rozeszli się do klas.
          Pierwszy dzień szkoły był szczególny dla dzieci z klas zerowych, którzy z obawą i niepewnością, a niektórzy z ciekawością obserwowali całe to wydarzenie.

          Zrobimy wszystko, aby oni dobrze czuli się w tej szkole.


          W dniu 22.09.2021r. –  w pierwszy dzień Jesieni - grupy 0a i 0b były na wycieczce w miejscowości Ciszyca  (wyjazd zorganizowany przez firmę Gastro team z naszej szkoły)  ,,Wykopki z prawdziwego zdarzenia”.  Dzieci zwiedziły gospodarstwo rolne.


          DZIEŃ KROPKI, CZYLI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KREATYWNOŚCI

          15 września w klasach 0 obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego od samego rana cieszyli  się tym dniem!

          Wiele dzieci i nauczycieli mięli na sobie ubrania w kropki.

          Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

          Krótka, ale jakże inspirująca historia Vashti pokazuje też niezwykle ważną rolę, jaką nauczyciele odgrywają w życiu swoich uczniów, którzy – oprócz rodziców czy dziadków – istotnie wpływają na to, czym dziecko się zainteresuje, jaką będzie miało ciekawość świata w swojego w nim miejsca, cokolwiek by w życiu robiło. 

          Następnie odbyła się pogadanka na temat obejrzanego filmu.

          W dzień kropki nie mogło zabraknąć ciekawych zajęć z kropką w roli głównej.

          Wykonywaliśmy różne kropkowe zadania, rysunki, obrazki i niepowtarzalne dzieła ćwicząc wyobraźnię i pokazując swoje zdolności.

          Bo przecież w każdym z nas drzemie jakiś talent i trzeba tylko trochę odwagi, żeby się ujawnił.

          Dzień był kolorowy i pracowity. Następny taki za rok.


    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • => budynek piętrowy tel. (22)741-70-48 tel/fax (22)744-71-05 *** dyrektor szkoły Beata Bieryło ***wicedyrektor Mariusz Kaliszewski wew. 12 ***wicedyrektor Anna Cyran wew. 13 ***sekretariat SP nr 31 wew. 30 ->od 08:00 do 16:00, *** inspektor Danych Osobowych w SP 31: Anna Żebrowska-Kaczyńska tel. 225103620 wew. 233 adres e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl ***pedagog / pok. nauczycielski II piętro wew. 24 ***pok. nauczycielski I piętro wew. 19 *** świetlica sala nr 18 wew. 16 *** świetlica sala nr 19 wew. 17 *** świetlica sala nr 17 wew. 14 ---------------------------------------------------------------------- => budynek parterowy tel (22)811-88-67 wicedyrektor Anna Mocarska-Kilian wew.103 kierownik świetlicy Katarzyna Patakiewicz wew.103 ***sekretariat uczniowski wew.101 od 7.30-16.00 (w dni spotkań z rodzicami 7.30 - 18.00) ***psycholog wew. 102 ***logopeda wew. 104 ***oddział przedszkolny wew. 105 ***pokój nauczycielski klas 0 - I wew. 106 ***pielęgniarka wew.108 (08:00-15:35)
      • 03-044 WARSZAWA UL. KOBIAŁKA 49 Poland
    • Logowanie